دسیس ویکی
پيوندهای روزانه

مقاله آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton

مقاله آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton در 17 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود مقاله آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton

تحقیق آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton  
پروژه آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton  
مقاله آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton  
دانلود تحقیق آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton  
آنیتا گونزالز 
 ح

دسته بندی سایر رشته ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 29 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 17

مقاله آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton در 17 صفحه ورد قابل ویرایش

آنیتا گونزالز و حكایت ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Roll Morton

جزئیات زیر كه بصورت خط برجسته نشان داده شده است در گواهی فوت شماره‌ی 9682 در مركز كالیفرنیا درج شده است.

این جزئیات واقعیات برهنه‌ای (آشكاری) را از زندگی … Ferdinand Morton كه به نام delly Roll بیشتر شناخته شده است بیان می‌كند. او یكی از برجسته‌ترین شخصیت‌هایی است كه تاریخ موسیقی آمریكا از او یاد می‌كند.

در واقع جزئیات درج شده در گواهی فوت او بیانگر هیچ یك از آخرین دست‌آوردهای او كه به فرهنگ ملی ما پیش‌كش شده است، از قبیل صدها قطعه‌ی تصنیفی او، سبك پیانو نوازی كه او پیش‌گام آن بوده است و حتی دلایلی كه او را در نزد موزیسین‌های برجسته محبوب كرده است،‌ نمی‌باشد.

حتی این گواهی فوت اطلاعات نادرستی از بیوگرافی او بیان می‌كند. در واقع تاریخ تولد حقیقی Morton 20 اكتبر 1890 بوده و نام حقیقی پدرش Edward. J Lamothe بوده و در واقع Edward Morton پدر خوانده‌ی او محسوب می‌شده.

آخرین نام درج شده در گواهی فوت به شخص خاصی نسبت داده نمی‌شود اما در واقع Anita Gonzales الهام‌دهنده‌ی حداقل 2 مورد از ساخته‌های Morton بوده است. معدن شیرین (Sweet Anita mine) Anita

تانگوی مشكل Morton به نام Mama, Nita

آنیتا خواهر یكی از نوازندگان پیش‌گام كه هم پیانیست، كلارنیست و درامیست بوده، به نام Oliver- Dink- Johnson نسبت داده می‌شود. او از زنان زیبای كریولیه بود كه ارتباط او با Morten به سال‌ها قبل (احتمالاً به ابتدای قرن 20)- قبل از ترك مورتون از New orleans برمی‌گردد. آنیتا نیز نقش تأثیرگذاری را در زندگی Morton jazz در كالیفرنیا بعد از جنگ جهانی اول بازی كرد البته آنیتا تنها براساس شواهد مدت اندكی را در آخرین روزهای زندگی Morton با او به سر برده و جزو آخرین افرادی بود كه Morton را زنده دیده بود. البته آنیتا در تاریخ به عنوان همسر او معرفی می‌شود اما در حقیقت هیچ‌گاه مدرك ثبت شده‌ای بر این موضوع صحت نمی‌گذارد.

اكثر طرفداران جاز با داستان پیروزی Morton در این سبك آشنایند.

او شهرت و ثروت خود را از رهبری در گروه مشهور Red Hot peppers كه در واقع مهیج‌ترین گروه موسیقی در تاریخ موسیقی new orleans بوده مدیون است. Morton هیچ‌گاه شخص شكسته نفسی نبود، او با 1000 دلار در كیف پوش و در هر جیبش مقداری الماس مغرورانه و مدعی این بود كه سبك جاز ساخته اوست كه این ادعا عادلانه صحیح است. كارت ویزیت او همواره معرفی‌گر او به این گونه بود:

كه مبدع سبك‌های جاز و استومپ- Jelly Roll Morton هنرمند شماره‌ی یك در ضبط‌های ویكتور، نویسنده‌ی عالیترین ملودی‌های دنیا.

در طی سال 1920 Morton توانست به موفقیت‌های بی‌وقفه‌ای دست پیدا كند اما این موفقیت‌ها در زمان‌هایی همانطور كه با سرعت حاصل می‌شدند با سرعت نیز به شكست منجر می‌شدند در سال 1930 دوران جاز تقریباً به دوران نهایی و انتهایی خود نزدیك می‌شد. ویكتور دیگر قرارداد ضبط Morton را تمدید نكرد و برای اجراهای گروه Red hot peppers هم‌دیگر بلیط‌های آن چنانی رزرو و نمی‌شد در آن زمان بود كه این دوران به طور كامل پایان یافت و مكتب جاز كاملاً بسته شد. جاز نوازان بسیاری برای بر سر مقدار دلارهای موجود كه مصادف با سقوط جدی اقتصادی آمریكا (Depresion) بود رقابت و مبارزه‌ی شدیدی با یكدیگر می‌نمودند. این وضعیت به جایی رسید كه Morton با آخرین الماس نیم قراتی خود كه در یكی از دندان‌های جلویی‌اش كار گذاشته بود تنها ماند.

در آن سال او مجبور شد تا تحقیر پیانو نوازی در یكی از شركت‌های ضبط نامطرح و محقر به نام wingy manone را تحمل كند. از كارهای این دوران او تك‌نوازی پیانو روی قطعه شعر never had no loving كه مورد مقبول واقع نشده بود. شركت wingy در مطرح كردن نام morton، به همانگونه‌ای كه خرسندانه نام‌های آرتی شاو، بودی فری‌من و جان كیربی را مطرح می‌نمود، كوتاهی می‌كرد.

شركت كلمبیا زیركانه ضبط‌های او را تا 20 سال بعد زمانی كه این ركوردها به عنوان ادیسیون مخصوص برای كولكسیونرها در نظر گرفته شدند پذیرا نبود. حال مكتب swing craze بود كه به دوران طلایی مورتون فصل پایانی و مؤخره اضافه می‌نمود.

نام مورتون كوچك و ریز زیر نوشته‌های قطعات روی میلیون‌ها ركورد (صفحه) نوشته می‌شد. اما عموم مردم به اعتبارات آهنگساز توجهی نمی‌نمودند. مورتون هیچ‌گاه جبران حقیقی برای عمده‌فروشی آهنگ‌هایش را، بعلت بی‌توافقی بین او و انتشاراتش و محدودیت‌های ضبطی كه برای او توسط سازمان ASCAP ایجاد شده بود، كسب نكرد.

مورتون می‌دانست كه او بوده كه در ایجاد «گروه بزرگ صدا» كمك نموده ولی هیچ‌گاه به چنین اعتباری دست پیدا نكرد. ناامیدانه و تلخ‌وار حتی با كاهش شرایط سلامتی‌اش او موفق شد كه در سال 1938 به مدت اندكی دوباره به سطح بیاید و توانست برای برخی از مریدان وفادارش در مسافرخانه‌ای به نام Jungle كه كلوب شلوغی بود بر بالای یك رستوران همبرگ‌فروشی در واشنگتون نوازندگی نماید.

شركت Library of congress باعث شد تا او از مشاركت شركت ویكتور در سال 1939 صرف‌نظر كرد و به یك مشهوریت كوتاه‌مدت دوباره‌ای دست پیدا كند در این حین شركت General Recard نیز محتاطانه بسیاری از تك‌نوازی‌های مورتون را روانه‌ی بازار نمود اما بعلت ركود بازار و جفت شدن این روند با نارضایتی و ناپذیرا بودن عموم مردم از آثار، موفقیت‌های او رو به محو شدن می‌رفت. در سال 1945 كه هنوز موسیقی در ذهن تولید‌كننده‌ی او حیات داشت، تصمیم گرفت به لوس‌آنجلس تغییر مكان دهد زیرا تصور می‌نمود كه می‌تواند سلامتی و جوانی شغلش را در آنجا بازیابد. این تغییر مكان با نوشته‌های آلن لومكس بصورت زیر همراه شد:

آقای جلی‌رول: جلی‌رول بدشانس از دیار New orleans Creole و مبدع جاز.

مورتون سفرش را با ماشین Lincole فرسوده‌اش كه با زنجیری كادیلاكش را می‌كشید در پیش گرفت. در بین مسیر مجبور شد به علت بارش سنگین برف ماشین Lincoln‌اش را در ایداهو بگذارد و با كادیلاكش كه با انبوهی از البسه و كتاب پر شده بود به راه ادامه دهد.

(مفهومی) نواخته می‌شد.

بسیار باعث تأسف است وقتی می‌شنویم كه مورتون آخرین روزهایش را با سختی و غمناكی پشت سر گذاشته بود. او همواره سعی در بیرون كشیدن خود از شرایط تاریكی شهرت می‌كرد و از دست‌یابی به جایگاه واقعی خود در تاریخ مؤثرترین موسیقیدانان ملی از هیچ تلاشی فروگذار نبود. او مردی بود كه خود را پایه‌گذار سبك جاز می‌دانست اما به سادگی از ذهن‌ها محو شد.

زمانی كه او را در قبرستان كالوری در شرق لوس‌آنجلس دفن می‌كردند تنها نگین دندانش كه الماس نیم قراتی بود، دیگر دیده نمی‌شد. افرادی كه بدن او را با احترام حمل می‌نمودند كسانی جز اعضای گروه او نبودند و تنها مرد سفید پوستی كه در مراسم عزاداری او در كلیسای كاتولیك حضور داشت، دیوید استارت از گروه شركت ضبط مردان جاز بود. 2 تن از رهبران سیاه‌پوست پیش‌كسوت زمان او به نام‌های لینگتون و لاسن فورد در چنین مراسم عزاداری مهمی غایب بودند. زیرا لینگتون درگیری با كار موزیكال تأثری خود بود و لانس فورد نیز در كاسا مانانا به همراه گروهش اجرا داشت.

قبر مورتون در قسمت سراشیبی چمن‌زار قبرستان قرار دارد و برای مدتی طولانی بی‌نشان و بی‌توجه از ذهن دنیای موسیقی در انزوا قرار گرفت 9 سال بعد تقریباً قبر از رویش علف‌های هرز كاملاً پوشیده شده بود. زیرا مبلغی به قبرستان برای نگهداری از قبر داده نمی‌شد.

در اوایل سال 1940 اعضای گروه «اجتماع جاز» تصمیم به جمع‌آوری پول برای سفارش سنگ قبری مرمرین و مبلغی نیز برای نگهداری قبر، در نظر گرفتند. به این منظور تأتر می‌نارد در بلوار واشنگتون در 30 سپتامبر 1950 برای اجرای كنسرت خیریه رزرو شد.

از خوانندگان بلوز مانند مونه مور داوطلب برای اجرای كنسرت شد. آلبرت نیكلاس، زوتی سینگلتون و جو سولیوان نیز شركت كردند. جانی لوكاس جوان- نوازنده‌ی ترومپت همچنین اعلام هر گونه خدمتی در این زمینه نمود. برای اطمینان از جمع‌آوری حداقل 60 سنت بلیط ورودی گروه تیل گیت را كه برنده‌ی شركت ضبط چنجر بودند را دعوت به همكاری كردند.

من به همراه باب كریستی كه مدیر و معاون SCHJS- برنامه‌ای رادیویی كه هفته‌ای اجرا می‌شد- بودیم از این فرصت استفاده كرده و كنسرتی را كه پیش رو داشتیم را تبلیغ كردیم. در ابتدا فروش بلیط‌ها به كندی پیش می‌رفت اما در اواسط سپتامبر می‌دانستیم كه سالنی پر خواهیم داشت.

آن زمان بود كه آنیتا گونزالز وارد صحنه شد. مدیر مركز رادیو، تلفنی از خانمی دریافت كرد كه خود را همسر مورتون معرفی می‌كرد و خواستار این بود كه دلیل جمع‌آوری پول برای قبر همسرش را بداند. و از این امر اظهار تأسف و ناراحتی نمود و خواستار قطع چنین برنامه‌ای شد.

گواهی فوت

نام كامل: فردنیاند مورتون

تاریخ مرگ: 10 ژولای 1941

محل مرگ: لس‌آنجلس

دلیل مرگ: انقباض ماهیچه‌ی قلبی (سكته)

محل تولد: نیو اورلانز (لوئیزانا)

تاریخ تولد: 20 ستپامبر 1889

شغل: موسیقیدان

محل كار (استخدام): شركت ویكتور

نام پدر: ادوارد مورتون

نام میانی (دوشیزگی) مادر: لویس مونه

همسر: آنیتا مورتون

دانلود مقاله آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton


برچسب ها : مقاله آنیتا گونزالز و حكایت‌های ناگفته از سال‌های آخر زندگی Jelly Rpll Morton ،
[ شنبه 21 ارديبهشت 1398 ] [ 9:53 ] [ مهدوی ] [1 بازدید]
.: Weblog Themes By pichak :.

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
آمار سایت
افراد آنلاین : 1
بازدید امروز : 36
بازدید دیروز : 56
هفته گذشته : 92
ماه گذشته : 932
سال گذشته : 3049
کل بازدید : 3049
کل مطالب : 479
نظرات : 1
امکانات وب
پروژه تحلیل خطر لرزه ای برای شهر اراک+تمامی فایلهای متلب و اکسل و نرم افزارهای مربوطه

پروژه-تحلیل-خطر-لرزه-ای-برای-شهر-اراک-تمامی-فایلهای-متلب-و-اکسل-و-نرم-افزارهای-مربوطهتحلیل خطر لرزه ای برای شهر اراک+ فایلهای متلب روابط امبرسیس- بور و بزرگنیا + فایلهای متلب رسم نمودار ها+فیل مربوط به Kijko و Rascal وseisrisk فایلهای اکسل و متلب مربوط به زلزله های تاریخی و دستگاهیدانلود فایل

پنل افزایش بازدید سایت و وبلاگ برای اندروید

پنل-افزایش-بازدید-سایت-و-وبلاگ-برای-اندرویدپنل افزایش بازدید سایت و وبلاگ برای اندرویددانلود فایل

دانلود نرم افزار نسخه اصلی برنامه weibull ++6

دانلود-نرم-افزار-نسخه-اصلی-برنامه-weibull--6 نرم افزار فوق العاده ارزیابی تابع قابلیت اطمینان و توزع خرابی سیستمدانلود فایل

نرم افزار معروف ترویست اپ(104 زبان و کشوردنیا)

نرم-افزار-معروف-ترویست-اپ(104-زبان-و-کشوردنیا)نرم افزار توریست اپ تبدیل گر متن و صدای فارسی شما یه هر زبانی که بخاییندانلود فایل

نرم افزار آماری instat

نرم-افزار-آماری-instatنرم افزار آماری instat برای تحلیل داده هادانلود فایل

۲۰۰ ایده ناب و پولساز

۲۰۰-ایده-ناب-و-پولسازاین نرم افزار با موضوع اشتغال وکار آفرینی استدانلود فایل

دانلود پاورپوینت مفاهیم شی گرایی مهندسی نرم افزار

دانلود-پاورپوینت-مفاهیم-شی-گرایی-مهندسی-نرم-افزاردانلود پاورپوینت مفاهیم شی گرایی مهندسی نرم افزاردانلود فایل

بررسی روش های شناسایی سرویس های نرم افزاری

بررسی-روش-های-شناسایی-سرویس-های-نرم-افزاریگزارش پروژه مهندسی کامپیوتر و ITدانلود فایل

گزارش های خروجی نمونه پروژه محاسبه شده با نرم افزار کریر

گزارش-های-خروجی-نمونه-پروژه-محاسبه-شده-با-نرم-افزار-کریرمحاسبات کامل یک پروژه نمونه در رشت با نرم افزار کریر دانلود فایل

نرم افزار تبلیغ انبوه برای تلگرام

نرم-افزار-تبلیغ-انبوه-برای-تلگرامتبلیغ خود را به صورت انبوه برای کاربران تلگرام بفرستید. بازدید کانال و گروه خود را تا چند صد برابر افزایش دهیددانلود فایل

کد و مقاله سنسور تصویر بر پایه CMOS در نرم افزار لومریکال lumerical

کد-و-مقاله-سنسور-تصویر-بر-پایه-cmos-در-نرم-افزار-لومریکال-lumericalکد و مقاله سنسور تصویر بر پایه CMOS در نرم افزار لومریکال (lumerical)دانلود فایل

تحلیل تیر سراسری تحت بار گسترده و متمرکز به روش اجزای محدود با استفاده از نرم افزار متلب

تحلیل-تیر-سراسری-تحت-بار-گسترده-و-متمرکز-به-روش-اجزای-محدود-با-استفاده-از-نرم-افزار-متلببا استفاده از این کد می توان تیرهای سراسری با هر تعداد دهانه و هر نوع تکیه گاه، تحت بار گسترده در دهانه های انتخاب شده یا بارهای متمرکز روی گره های انتخاب شده به روش اجزای محدود تحلیل کرد. .دانلود فایل

آنالیز مودال قاب های برشی تحت نیروهای تعیین شده وارد بر طبقات با نرم افزار متلب

آنالیز-مودال-قاب-های-برشی-تحت-نیروهای-تعیین-شده-وارد-بر-طبقات-با-نرم-افزار-متلببا استفاده از این کد می توان قاب های برشی با هر تعداد طبقه، تحت نیروهای تعریف شده توسط کاربر که بر طبقات دلخواه وارد می شود، با کمک نرم افزار متلب تحلیل کرد.دانلود فایل

تحلیل ترموالاستیک و عمر خستگی بلیسک یک نوع توربین مینی جت از دیدگاه LCF به کمک نرم افزار ANSYS

تحلیل-ترموالاستیک-و-عمر-خستگی-بلیسک-یک-نوع-توربین-مینی-جت-از-دیدگاه-lcf-به-کمک-نرم-افزار-ansysدانلود پایان نامه - تحلیل ترموالاستیک و عمر خستگی بلیسک یک نوع توربین مینی جت از دیدگاه LCF به کمک نرم افزار ANSYSدانلود فایل

دانلود پاورپوینت سيستم هاي متن كاوي

دانلود-پاورپوینت-سيستم-هاي-متن-كاويپاوری در مورد متن کاوی و توضیحات، کاربرد و نحوه عملکرد آن در دنیای امروزدانلود فایل

پایان نامه مکانیک - طراحی یک نرم افزار F.E.M به منظور آنالیز ورقها و پوسته های ارتوتروپ و کامپوزیت

پایان-نامه-مکانیک--طراحی-یک-نرم-افزار-f-e-m-به-منظور-آنالیز-ورقها-و-پوسته-های-ارتوتروپ-و-کامپوزیتدانلود پایان نامه مکانیک - طراحی یک نرم افزار F.E.M به منظور آنالیز ورقها و پوسته های ارتوتروپ و کامپوزیتدانلود فایل

پروژه کارشناسی رشته صنایع - قابليت های هوش تجاری نرم افزارهای سازمانی

پروژه-کارشناسی-رشته-صنایع--قابليت-های-هوش-تجاری-نرم-افزارهای-سازمانیفهرست : هدف‌های سیستم‌های هوش تجاریروش شناسی ساخت سیستم‌های هوش تجاریشناسایی و آماده سازی داده‌ها برای سیستم هوش تجاریطراحی و اجرای سیستم هوش تجاریمرحله به کارگیری سیستم هوش تجاریمفاهیم و ادبیات هوش تجاریانواع نرم افزارهای سازمانیهوش ...دانلود فایل